Ako rozložiť tenisky?

Vysnívané topánky, ale trochu ich stláčaš? Máme pre vás niekoľko tipov, ako z nich urobiť najobľúbenejšie tenisky už za pár dní.

Čo nerobiť

1. Nezahrievajte tenisky s podrážkami z PVC alebo plastu. Táto metóda funguje iba s koženými topánkami. Teplo môže poškodiť tieto materiály, ako aj štítok na lepidle použitom pri ich výrobe.

2. Netlačte na pílu. Ak vám topánky pri vyskúšaní nesedia, ubezpečte sa, že nemajú vašu normálnu veľkosť. Každý výrobca tenisiek má iné číslovanie.

Mierne rozložené tenisky

Ako upraviť veľkosť tenisiek

Ak počas testu cítite tlak na palce, malé ratolesti alebo päty, nepodceňujte prvý krok. Stačí naniesť tieto omietky a vziať si vysoko kvalitné bavlnené ponožky. Zároveň si neplánujte prechádzky na celý deň v nových topánkach. Krátke spôsoby, ako si na topánky zvyknete a roztiahnete ich, sú cestou k vašim obľúbeným teniskám.

Ak sú nové tenisky vo všeobecnosti tesnejšie, potom to väčšinou chvíľu potrvá. Noste teplé, hrubé ponožky a nové topánky si zatiaľ obujte iba doma. Takto nebudete môcť roztiahnuť topánky o jednu veľkosť. Pomôže vám to ale uvoľniť celý obvod tenisky podľa vašej nohy.

Ďalším tipom na rozdávanie tenisiek sú mokré noviny. Keď sú topánky dôkladne vyplnené mokrými novinami, absorbujú vlhkosť a sú pružnejšie. Noviny by nemali byť úplne mokré, aby nedošlo k poškodeniu stielky. Vlhká guľôčka papiera by mohla zafarbiť vnútro topánky. Po špičku a pätu opatrne vytvarujte vlhký papier. Teda najmä tam, kde vás to vyzýva.

Niekedy to jednoducho nejde: výmena, vrátenie

Predtým, ako začnete meniť veľkosť tenisiek, mali by ste starostlivo zvážiť, či je to vôbec realistické. Po ukončení procedúry ich nie je možné vrátiť ani vymeniť. Ak máte nesprávnu veľkosť, špička je príliš úzka alebo čalúnenie päty nie je v súlade s vašou achilovkou, výmena alebo vrátenie topánok je oveľa jednoduchšie a rýchlejšie. V e-shope kecky.cz si môžete prezuť topánky do 30 dní od ich prevzatia.